Két éven át figyelte egy brit borzcsalád föld alatti életét egy természetfilmes csapat. A kutatók korábban szinte semmit sem tudtak arról, mit csinálnak üregeikben ezek az állatok.
A héten tartották Barcelonában a mobiltelefon világkongresszust, ahol egyaránt bemutatkoztak a gyártók és a szoftverfejlesztők. Itt tárták a nagyközönség elé például a Google mobilokra kifejlesztett operációs rendszerét, az Androidot.
A filmvásznon - ahol minden lehetséges - már láthattak a nézők olyan csodaautót, amely képes a víz alatt haladni. Mosta azonban a valóságban is megcsodálható a kabrió, amely a levegőben ugyan nem közlekedik, de a szárazföldön és a víz alatt kiváló közlekedési eszköznek bizonyul.
Nagy-Britanniában és a világ többi részén is egyre többen kényszerülnek mesterséges megtermékenyítésre, így sok olyan gyerek születik, aki már örökségként kapja a terméketlenséget.
Elvégezték Magyarország első műszives beültetését a Semmelweis Egyetem ér és szívsebészeti klinikáján. Az intézmény tájékoztatása szerint az eljárással fél évvel meghosszabítható a beteg élete, így nő az esélye annak, hogy valódi szívet kapjon. A műszívet egy 58 éves férfi kapta meg.
A miénkhez hasonló, távoli naprendszert fedeztek fel tudósok amatőr csillagászok közreműködésével egy, a Science című folyóiratban megjelent tanulmány szerint.
A Föld valaha volt legnagyobb ragadozóinak őse lehetett az a 110 millió évvel ezelőtt élt húsevő dinoszaurusz, amelynek leleteit Nigerben találták meg az őslénykutatók.
Számos olyan daganatos betegség kialakulásának esélyét növeli az elhízás, amelyről korábban ezt nem feltételezték a szakemberek - derült ki egy brit kutatásból.