2009. augusztus 1. szombat

aug. 1
17:45
Horvát bronzérem a férfi pólósoknál (Metropol)
A címvédőként érkezett horvát válogatott lett a bronzérmes a római vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján, miután a szombati helyosztón 8-6-ra nyert a pekingi olimpián második amerikai csapat ellen.
aug. 1
17:46
Soproni Liga: Debrecen-Pápa találkozó, élőben az NSO-n! (She)
A Soproni Liga 2. fordulójában a bajnok Debrecen az újonc Pápát fogadja. Kövesse velünk a találkozókat élő, szöveges tudósításunk segítségével!
aug. 1
17:48
Vizes vb: a címvédő horvátoké a bronzérem férfi pólóban (She)
Horvátország szerezte meg a harmadik helyet a férfi vízilabdázók tornáján a római vizes vb-n, miután a bronzmérkőzésen 8–6-ra megverte az Egyesült Államokat.
aug. 1
17:50
Olaszország: Szatmári klubja megegyezett a Pescarával (She)
A Reggina magyar légiósa, Szatmári Lóránd a Nemzeti Sport Online-nak elmondta, klubja megegyezett az olasz harmadosztályban szereplő Pescarával kölcsönadásáról, és a következő hetekben eldől, hogy hol folytatja a következő idényben.
aug. 1
18:00
Formula–1: Massa örül, hogy Schumacher helyettesíti majd (She)
Michael Schumacher mai látogatása után délután Felipe Massa édesapja, valamint testvére tartott rögtönzött sajtótájékoztatót az Állami Egészségügyi Központ előtt. Mindketten jókedvűnek tűntek, lerítt róluk, hogy a pilóta már tényleg túl van a dolgok nehezén. A média képviselőinek elmondták, Felipe már jól van, sokat humorizál, kezdi visszanyerni régi formáját.
aug. 1
18:02
Milan: Galliani szerint a Chelsea keveset ajánlott Pirlóért (She)
A Chelsea által Andrea Pirlóért ajánlott pénz Adriano Galliani szerint túl kevés. A legfrissebb sajtóértesülések szerint az angol klub 8 millió eurót ajánlott a Milannak, plusz Claudio Pizarrót.
aug. 1
18:03
Michael Schumacher és Jean Todt Budapesten (Metropol)
Budapestre érkezett, hogy meglátogassa a kórházban fekvő Felipe Massát szombaton a hétszeres világbajnok Michael Schumacher és a Forma-1-es Ferrari korábbi csapatfőnöke, Jean Todt.
aug. 1
18:18
Vizes vb: ausztrál aranyérem született 50 m női pillangón (She)
Az ausztrál Marieke Guehrer nyerte az 50 méteres pillangóúszás döntőjét a római vizes vb-n, a kínai Csou Ja-fejt és a norvég Ingvild Snildalt megelőzve.
aug. 1
18:20
Rali vb: továbbra is Mikko Hirvonen az élen a Finn ralin (She)
Továbbra is hazai környezetben szereplő Mikko Hirvonen áll az élen a rali-világbajnokság finnországi versenyének szombati gyorsasági szakaszai után.
aug. 1
18:36
Vizes vb: a zimbabwei Coventry világcsúccsal nyerte a 200 női hátat (She)
Világcsúccsal nyerte meg a 200 méteres női hátúszást Kirsty Coventry, a zimbabwei úszónő 2:04.81 perces idővel csapott célba, és szerezte meg az aranyérmet.
aug. 1
18:38
Atlétika: Pars Krisztián győzelmével kezdődött az ob (She)
Pars Krisztián papírforma-győzelmével kezdődött a Puskás Ferenc Stadionban a kétnapos atlétikai országos bajnokság.
aug. 1
18:40
Triatlon: Rendes Csaba és Pap Eszter nyerte a sprinttávú ob-t (She)
A férfiaknál Rendes Csaba, a nőknél pedig Pap Eszter győzött a Triatlon Tour-sorozat idei ötödik, fadd-dombori állomásán, amely egyben sprinttávú országos bajnokság is volt.
aug. 1
18:54
Kajak-kenu: négy magyar arany az ifjúsági világbajnokságon (She)
Négy arany- és két ezüstérmet nyert a magyar kajak-kenu válogatott az ifjúsági világbajnokság 1000 méteres döntőiben. Ez történelmi siker, és jól bizonyítja, hogy milyen fantasztikusan erős a magyar utánpótlás.
aug. 1
18:56
Vizes vb: Katsoulis jutott be a legjobb idővel az 50 mell döntőjébe (She)
Az ausztrál Sarah Katsoulis jutott be a legjobb idővel (30.33) a női 50 méteres mellúszás döntőjébe a római vizes világbajnokságon.
aug. 1
18:58
Felkészülés: Gyepesék két góllal kikaptak a Valenciától (She)
Gyepes Gábor csapata, a Cardiff City 2–0-ra kikapott a Valenciától felkészülési mérkőzésen.
aug. 1
19:12
Vizes vb: Phelps remek hajrával megverte Csavicsot 100 pillangón (She)
Michael Phelps sikerével zárult a 100 méteres pillangóúszás, az amerikai fantasztikus hajrával előzte meg nagy riválisát, a szerb Milorad Csavicsot és a teljes mezőnyt.
aug. 1
19:14
Tenisz: Hradecká és Dusevina játssza az isztambuli döntőt (She)
A cseh Lucie Hradecká és az orosz Vera Dusevina játssza az isztambuli kemény pályás tenisztorna döntőjét.
aug. 1
19:30
Felkészülés: Arsenal- és Rangers-siker az Emirates-kupán (She)
Az Emirates-kupa felkészülési torna első fordulójában az angol Arsenal Andrej Arsavin két góljával 2–1-re legyőzte a spanyol Atlético Madridot. A másik találkozón a skót Rangers Madzsid Bugerra találatával nyert a francia Paris Saint-Germain ellen.
aug. 1
19:32
Vizes vb: Campbell került a legjobb idővel döntőbe női 50 gyorson (She)
Az ausztrál Cate Campbell került a legjobb idővel döntőbe az 50 méteres női gyorsúszásban a római világbajnokságon. 24.08 másodperces ideje világbajnoki csúcs, azaz az első futamban induló Marleen Veldhuis rekordja (24.20) mindössze néhány percig élt.
aug. 1
19:33
Megdőlt Egerszegi 18 éves Európa-csúcsa (Metropol)
Megdőlt Egerszegi Krisztina 18 éve élő Európa-csúcsa női 200 méter háton a római vizes világbajnokság szombati versenynapján.
aug. 1
19:34
Soproni Liga: a szünet után könnyedén nyert a Loki (She)
A Soproni Liga 2. fordulójában a bajnok Debrecen az újonc Pápát fogadta, s gól nélküli első félidő után könnyedén nyert 2–0-ra.
aug. 1
19:35
Történelmi világcsúccsal nyert Phelps (Metropol)
Az amerikai Michael Phelps áttörte az 50 másodperces álomhatárt férfi 100 méter pillangón a római vizes világbajnokságon: a 14-szeres olimpiai bajnok szombaton 49.82 mp-cel lett aranyérmes.
aug. 1
19:36
Vizes vb: a brit Tancock világcsúccsal döntős 50 férfi háton (She)
A brit Liam Tancock jutott be a legjobb idővel az 50 méteres férfi hátúszás döntőjébe a római vizes világbajnokságon.
aug. 1
19:48
Vizes vb: meglepetés női 800 gyorson, a dán Friis az aranyérmes (She)
Dán világbajnoki cím a női 800 méteres gyorsúszásban a római vizes világbajnokságon: Lotte Friis 8:15.92 perces idővel, világbajnoki csúccsal nyerte meg a számot.
aug. 1
20:06
Vizes vb: a kínai női vegyes váltó világcsúccsal nyert Rómában (She)
A kínai váltó (Csao Csing, Csen Huj-csia, Csiao Liu-jang, Li Cse-sze) világcsúccsal nyerte meg a 4x100 méteres női vegyesversenyszámot a római vizes világbajnokságon.
aug. 1
20:08
Versenytánc: Váradi Martináék nyerték a Szingapúr Opent (She)
Magyar győzelem született a Szingapúr Openen. Az ázsiai viadalon a latin táncok versenyében a magyar bajnok Andrea Silvestri, Váradi Martina duó szerezte meg az aranyérmet.
aug. 1
20:10
Rali: Massa után a szintén ferraris Räikkönen is balesetet szenvedett (She)
Egy héttel a Hungaroringen szerencsétlenül járt Felipe Massa után a Ferrari másik pilótája is balesetet szenvedett, igaz, az első jelentések szerint Kimi Räikkönen megúszta sérülések nélkül az esetet.
aug. 1
20:24
Tömegsport: több mint kilencezren úszták át a Balatont (She)
Egy híján 9300-an úszták át a magyar tengert szombaton, a 28. Coca-Cola Balaton-átúszáson. Az 5200 méteres távot profi ökölvívó-világbajnokunk, Erdei Zsolt is teljesítette.
aug. 1
20:42
Svájc: Vanczákék kétgólos győzelmet arattak a bajnokságban (She)
Vanczák Vilmos végigjátszotta a Sion Xamax ellen 3–1-re megnyert mérkőzését a svájci bajnokság negyedik fordulójában.
aug. 1
20:44
Mecsek-rali: szombaton Turán Frigyes volt a leggyorsabb (She)
Turán Frigyes volt a leggyorsabb szombaton az Allianz-rali második napján, az országos bajnokság ötödik futamán.
aug. 1
20:46
Észtország: két góllal győzött a Debrecen BL-ellenfele (She)
Az észt labdarúgó bajnokság 22. fordulójában a DVSC-TEVA Bajnokok Ligája-ellenfele, a Levadia Tallinn 3–1-re legyőzte hazai pályán a Nomme Kaljut.
aug. 1
21:18
Premjer-liga: tapadnak a moszkvai csapatok a Rubin Kazanyra (She)
Az FK Moszkva idegenben, a Szpartak Moszkva otthon nyert az orosz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában, így egy ponttal lemaradva az éllovas Rubin Kazanytól a tabella második, illetve harmadik helyén állnak.
aug. 1
21:54
Szlovénia: Sebők és Koplárovics vesztes csapat tagja volt (She)
Sebők József és Koplárovics Béla is kezdőként lépett pályára a Nafta Lendava csapatában, amely 3–1-es vereséget szenvedett az eddigi sereghajtó Maribor otthonában a szlovén labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában.
aug. 1
21:56
Eredivisie: 3-2-es idegenbeli vereséggel kezdett a címvédő AZ (She)
A holland labdarúgó-bajnokság első fordulójában a Heracles hazai pályán 3–2-re legyőzte a címvédő AZ-t.
aug. 1
21:58
Soproni Liga: a Paks Tököli góljával verte meg a Szparit (She)
A Soproni Liga második fordulójában nem túl színvonalas meccsen a Paksi FC Tököli Attila góljával legyőzte és pontszámban beérte a Nyíregyháza Spartacust.
aug. 1
22:12
Soproni Liga: győzelemmel tért vissza az élvonalba a Fradi (She)
A Soproni Liga 2. fordulójában az élvonalba három év után visszatérő Ferencváros a Zalaegerszeget fogadta az Üllői úton, és 4–1-re győzött.
aug. 1
22:14
Soproni Liga: a 92. percben lőtt győztes gólt a Videoton (She)
A Soproni Liga 2. fordulójában zárt kapus mérkőzésen fogadta a Videoton FC a Diósgyőrt, és 3–2-re nyert. A győztes gólt a brazil Andre Alves a 92. percben szerezte.
aug. 1
22:16
Német Kupa: Dárdaiék a ráadás végén harcolták ki a továbbjutást (She)
Dárdai Pál csapata, a Hertha a negyedosztályú Preussen Münsterrel csapott össze a Német Kupa első fordulójában szombat este, és csak a hosszabbításban harcolta ki a továbbjutást.
aug. 1
22:18
Belgium: Tőzsérék kikaptak, Juhászék nyertek az 1. fordulóban (She)
A Genk hazai pályán szenvedett 2–1-es vereséget szenvedett a Mouscrontól a belga labdarúgó-bajnokság első fordulójában. Tőzsér Dániel végigjátszotta a mérkőzést a hazaiaknál, Tóth Balázst nem cserélte be edzője.
aug. 1
22:30
Tenisz: Davigyenko könnyen, Ferrero nehezebben jutott döntőbe (She)
Az első helyen kiemelt Nyikolaj Davigyenko könnyedén legyőzte az osztrák Jürgen Melzert az Umagban zajló ATP-torna elődöntőjében.
aug. 1
22:48
Vizes vb: ötméteresekkel a szerb férfi pólósoké az arany (She)
Szerbia óriási csatában, hosszabbítás után ötméteresekkel 7–6-ra győzött Spanyolország ellen a férfi vízilabdatorna döntőjében a római vizes vb-n.
aug. 1
23:06
Négy góllal tért vissza a Fradi (Infostart)
A Ferencváros 4-1-re nyert a Zalaegerszeg ellen a labdarúgó NB I második fordulójában.
aug. 1
23:24
Videó: íme, a Ferencváros Zalaegerszeg elleni győzelme! (She)
Mint már beszámoltunk róla, a Ferencváros a Zalaegerszeg 4–1-es legyőzésével tért vissza az élvonalba. A találkozón Fitos László szerzett vezetést, majd Dragóner Attila növelte az előnyt. Az első félidő utolsó percében Máté Péter hozta vissza a ZTE reményeit, ám a második félidőben a csereként beálló Pölöskey Péter duplázott. Nézze meg a találkozó összefoglalóját videón!
aug. 1
23:42
Videó: nézze meg a Debrecen Pápának lőtt két gólját! (She)
A Debrecen 0–0-s első félidőt követően 2–0-ra legyőzte az újonc Lombard Pápát a Soproni Liga 2. fordulójában. Íme, a találkozó összefoglalója!

2009. augusztus 2. vasárnap

aug. 2
0:00
Zenit: Advocaat szerint a klubnak nem volt szüksége Rosinára (She)
Alessandro Rosina annak ellenére került a Torinótól a Zenithez, hogy az orosz csapat vezetőedzője, Dick Advocaat nem tartott rá igényt.
aug. 2
0:04
Videó: Phelps és Csavics hatalmas csatája 100 méter pillangón (She)
A római vizes világbajnokság szombati napjának egyik leginkább várt döntője a férfiak 100 méteres pillangóúszása volt. A futamban óriási párharcot vívott egymással Michael Phelps és Milorad Csavics. Az első helyen Phelps végzett világcsúcsot jelentő 49.82-es idővel. Nézze meg az izgalmas versenyt videón!
aug. 2
0:18
Videó: nézze meg Arsavin Atlético Madrid elleni dupláját! (She)
Az Emirates-kupa felkészülési torna első fordulójában az angol Arsenal 2–1-re legyőzte a spanyol Atlético Madridot. A találkozó a 86. percig 0–0-ra állt, ekkor Andrej Arsavin megszerezte a vezetést az angol csapatnak, két perccel később azonban Pacheco egyenlített. A győztes gólt végül Arsavin szerezte meg a 89. percben. Íme, a találatok videón!
aug. 2
5:06
Beindult az ETO (Blikk)
Pintér Attila edzővel a nemzetközi porondot érő helyekért küzd a Győr
aug. 2
7:30
Anglia: Szélesit ezúttal nem tesztelte a Wolves edzője (She)
Nem kapott szerepet az angol élvonalban szereplő Wolverhampton Wanderers szombat esti felkészülési mérkőzésén a klubnál próbajátékon lévő Szélesi Zoltán.
aug. 2
7:32
Tenisz: Bartoli lesz V. Williams ellenfele a stanfordi döntőben (She)
A nyolcadik helyen kiemelt Marion Bartoli három szettben, 6:3, 1:6, 6:1-re legyőzte az ausztrál Samantha Stosurt a Stanfordban zajló, 700 000 dollár összdíjazású WTA-torna elődöntőjében. A francia teniszező a fináléban a második helyen rangsorolt Venus Williamsszel találkozik.