Vannak felejthetetlen idézetek, melyek évtizedekkel ezelőtt kerültek papírra és máig érvényesek. Például: „épelméjű üdülővendégekre nem lehet világfürdőhelyeket bazírozni” vagy az, hogy „Nem lehet minden pofon mellé egy forgalmi rendőrt állítani”. Az elkövető ugyanaz: a ma 65 éve halott Rejtő Jenő.
Párizs után Nizzában van a legtöbb franciaországi múzeum, és számuk legutóbb is tovább nőtt. 2007 végén az évente négymillió látogatót vonzó, a Földközi-tenger partján fekvő városban megnyílt a Cote d'Azur legnagyobb szabadtéri múzeuma, amelynek kiállított műtárgyai főleg a sötétség beálltával érvényesülnek igazából.
Lassan vastagszik a jég a Balatonon, és a vízi rendészet szerint egyelőre nem alkalmas sportolásra. Egyrészt azért, mert vékony, másrészt azért, mert hó borítja.
Hatvan munkagép és 300 hómunkás takarítja a havat a főváros útjairól - közölte az InfoRádióban a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. helyettes szóvivője. Horváth László szerint a tömegközlekedést és a biztonságos autózást tudják biztosítani, annak ellenére, hogy a havazás erősebb az előzetesen jelzettnél.
Perényi Miklós, a világhírű csellóművész január 5-én tölti be hatvanadik életévét. A kétszeres Kossuth-díjas muzsikus másnap, vasárnap délelőtt születésnapi koncertet ad a Zenekadémián - tudatta a Strémkoncert az MTI-vel. Ezzel elkezdődik az koncertiroda szervezésében Perényi Miklós és Schiff András közös 2008-as bérletsorozata.
A béke nem egyszerűen az ember győzelme vagy egy politikai megállapodás gyümölcse, hanem mindenekelőtt isteni ajándék - jelentette ki XVI. Benedek pápa a római Szent Péter-bazilikában újév napján bemutatott miséjében, a Szentszékhez akkreditált diplomáciai testület jelenlétében.
Kedden fél évre Szlovénia vette át Portugáliától az Európai Unió soros elnökségét. Janez Jansa miniszterelnök - aki történelmi jelentőségű kihívásnak nevezte a megbízatást - két hét múlva ismerteti a szlovén elnökség kiemelt célkitűzéseit az Európai Parlament (EP) strasbourgi ülésén.
A Magyar Szociális Fórum Kerekasztal (MSZF KA) a legfőbb ügyészt kérné fel, hogy forduljon az Alkotmánybírósághoz az egészségbiztosítási törvény miatt. Ha ő ezt nem teszi meg, akkor magánemberként támadják meg a jogszabályt.
Az inflációnál magasabb gáz- és villanyáremelés, drasztikusan dráguló közszolgáltatások, megugró élelmiszerárak - ez vár ránk 2008-ban, miközben a nyugdíjak és a bérek emelése legfeljebb a szinten tartásra lesz elég. Nő a vonaljegyek ára is.
Bár a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe júliusban 30 ezer pont feletti történelmi magasságban is járt, 2007-ben végül csak 5,6 százalékkal emelkedett, a részvénypiaci forgalom pedig mintegy 34 százalékkal bővült az előző évhez képest
Japán kedden átvette Németországtól egy évre szólóan a hét vezető ipari ország és Oroszország alkotta nyolcak (G-8) csoportjának elnökségét. A japán vezetés az állam-és kormányfők csúcstalálkozóját...
Japán átvette Németországtól a hét vezető ipari ország és Oroszország alkotta G8-ak csoportjának elnökségét. A júliusi csúcstalálkozót egy nemzeti parkban rendezik majd.
Sorozatban aratott tizenhárom győzelem után az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján vereséget szenvedett a Portland TrailBlazers. A portlandi alakulat a Utah Jazz otthonában maradt alul 111-101-re.
Japán kedden átvette Németországtól egy évre szólóan a hét vezető ipari ország és Oroszország alkotta nyolcak (G-8) csoportjának elnökségét. A japán elnökség idején az állam-és kormányfők csúcstalálkozóját a japán vezetés Hokkaido szigetének nyugati részén lévő, távoli nemzeti parkban kívánja megrendezni.
Január elsejétől már 15 országban lesz az euró a hivatalos fizetőeszköz, mivel Málta és Ciprus is bevezeti a közös európai pénzt. Ismert: Magyarország a polgári kormány időszakában 2006-2007-es euró-csatlakozási dátumot irányzott előre, s ezt a hazai gazdaság akkori állapotának tükrében Brüsszel sem értékelte irreálisnak.
A személyi jövedelemadóról szóló törvény felhatalmazása alapján az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) közzétette a 2008. január 1-je és 31-e között alkalmazható üzemanyagárakat.
A San Jose Sharks 3-2-re nyert a Minnesota Wild vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján. Ezzel sorozatban a tizedik idegenbeli győzelmét aratta, ami klubrekordnak számít. Korábban négy együttesnek sikerült hasonló szériát produkálnia, egynek, a Detroit Red Wingsnek pedig hosszabbat, mégpedig 2006-ban 12 mérkőzésből állót.
Négyesikrek születtek Szilveszter éjszaka Veszprémben. A kicsik azonban nem a kórházban, hanem az állatkertben látták meg a napvilágot. A négy kölykökkel egy selyemmajompár ajándékozta meg a vadasparkot.
Bőven volt dolguk a mentőknek szilveszter éjjel a fővárosban. 350-nél is többször riasztották a szakembereket, ez háromszor annyi, mint egy átlagos éjszakán. Súlyos tűzijáték-balesethez és újraélesztéshez is ki kellett vonulniuk - mondta el Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője.
Nincs elzárt település az országban, az utak az elmúlt fél napban az ország déli és középső részén leesett 20-30 centis hó ellenére mindenütt járhatóak.
A kubai televízióban hétfő este felolvasták Fidel Castrónak, a szigetország betegség miatt visszavonult vezetőjének az újévi üdvözletét. Castro kérte honfitársait, hogy ünnepeljék meg a 1959-es kubai forradalom győzelmének évfordulóját.
Nincs elzárt település az országban, az utak az elmúlt fél napban az ország déli és középső részén leesett 20-30 centis hó ellenére mindenütt járhatóak - közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel...
Szövetségesek, fegyvertársak voltak, a közös harc idején megpróbáltak felülemelkedni személyes ellenérzéseiken, ezek azonban évekkel később is megmaradtak. Dwight D. Eisenhower, a második világháborúban részt vevő amerikai egységek parancsnoka és brit kollégája, Bernard Law Montgomery, utálták egymást.
Nehéz év vár a koalícióra, 2008-ban több olyan kérdés is felmerül majd, ami szakítópróba lehet az MSZP-SZDSZ együttműködésében - vélekedtek politológusok az MTI-nek nyilatkozva. Szomszéd...
A korábbi előrejelzéseknél is több, összesen 12 centiméter hó hullott le kedden délutánig Budapesten. A Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. már 60 munkagéppel és 350 munkással tisztítja az utakat - közölte a társaság.
Sem a vasúton, sem a helyközi buszközlekedésben nem okozott komolyabb fennakadást a havazás. A MÁV sajtófőnöke szerint kedd délutánra a reggeli késéseket is behozták, míg a Volán fődiszpécsere szerint az ünnepek miatt kicsi a forgalom, ezért nincsenek jelentős késések.
A nairobi konzulátus tudomása szerint valamennyi Kenyában tartózkodó magyar állampolgár jól van; az Indiai-óceán partján, ahol a turisták vannak, teljes a nyugalom és a biztonság. A...
2007 a választások éve volt külföldön. Sarkozy és Putyin megválasztása, az amerikai elnökválasztás előkészületei, kormányalakítás Ukrajnában, váltás Lengyelországban és választás előtti rendkivüli állapot Grúziában és Pakisztánban. Felfokozott várakozások, fordulatok és véres utcai jelenetek, mind a szavazóurnák miatt.
Kórházba szállítása után belehalt sérüléseibe az az amerikai diplomata, akinek autójára a szudáni fővárosban lőttek rá kedden hajnalban - közölte a kartumi amerikai nagykövetség.
Nehéz év vár a koalícióra, 2008-ban több olyan kérdés is felmerül majd, ami szakítópróba lehet az MSZP-SZDSZ együttműködésében - vélekedtek politológusok. Szomszéd Orsolya, a Vision Consulting elemzője, Juhász Attila, a Political Capital szakértője és Kiszelly Zoltán politológus abban is egyetértett, hogy az év első felének legfontosabb belpolitikai eseménye a Fidesz kezdeményezte népszavazás…
A már ötkarikás kvótát szerzetteket kemény felkészülésre biztatja, a pekingi részvételi joggal még nem rendelkezőknek sikeres kvalifikációt kíván, egyúttal pedig a tiszta, doppingmentes versenyzés fontosságára hívta fel a figyelmet Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke a sportolókhoz és felkészítőikhez intézett újévi köszöntőjében.
December végén lovat áldoztak Kecskemét mellett, hogy „megfordítsák népünk sorsát és elvessék a felébredés magvát”. A látványosságra az interneten is lehetett jelentkezni. Az állatvédők nem tudták megakadályozni a fekete mén lemészárlását. A XXI. században állatvédelmi jogszabályok mögé bújva lehet babonából állatot ölni nyilvánosság előtt.
Több millió forint értékű hangszer égett el, amikor kedden hajnalban kigyulladt egy próbateremnek használt raktárépület Szolnokon. A többszintes épületet a városban működő zenekarok használták, az ő hangszereik égtek el.
A pakisztáni parlamenti választásokat februárra halasztották - közölte az AFP francia hírügynökséggel az ázsiai ország választási bizottságának egyik magas rangú illetékese.
Vlagyimir Putyin orosz elnök újévi üdvözletében köszönetet mondott az oroszoknak mindazért, amit az ország az elmúlt nyolc évben elért, s ami - mint mondta - nem lett volna lehetséges az állampolgárok támogatása, bizalma és az ország újjászületésében való közvetlen részvétele nélkül.
Súlyos tűzijáték-balesethez és újraélesztéshez is vonultak a tűzoltók szilveszter éjjel a fővárosban, összesen több mint 350 riasztás volt - mondta a mentők szóvivője az MTI-nek kedden.
A B-csoport küzdelmeivel folytatódott a 20. Hopmann Kupa, a teniszezők nem hivatalos vegyescsapat világbajnoksága, Ausztráliában. Az Egyesült Államok 3-0-ra legyőzte Csehországot a második fordulóban, így továbbra is veretlen. Meglepetésre India is nyerni tudott a házigazdák ellen.
Muflonokkal teljes lett a hazai patás nagyvad-csapat a miskolci vadasparkban, amely az új év első napján délelőtt 11 órakor nyitott ki. A muflonok - a 80 centiméter nagyságú "csigával"...
Megkezdődhet a 2008-2020 közötti időszakra szóló nemzeti útfelújítási program (NUP) kidolgozása, miután a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ (3K) által erre kiírt közbeszerzési eljárást megnyerte a Nemzeti Úthálózat 2020 Konzorcium.
Benazir Bhutto pakisztáni ellenzéki vezető állítólag arra készült a meggyilkolása előtt, hogy bizonyítékokat mutasson be egy összeesküvésről, amellyel a rendszer el akarta csalni a választásokat....
Politológusok szerint 2008-ban nehéz év vár a koalícióra, hiszen idén több olyan kérdés is felmerül majd, ami szakítópróba lehet az MSZP-SZDSZ együttműködésében. A szakemberek szerint ugyanakkor a népszavazás kimenetele meggyengítheti Gyurcsány Ferenc vagy Orbán Viktor pozícióját is.