Néha nem kell más a boldogsághoz, csak egy egyszerű, gyorsan összedobható házias kaja. Ez a borsós nokedli pont ilyen. Semmi flanc, csak az ismerős magyaros ízek egy nagy tányér szaftos nokedlivel.
Emlékszel a magyar népmesére, amiben a király elűzi a lányát, mert az azt mondja: úgy szereti őt, mint az emberek a sót? Persze, arról, ami először sértésnek tűnt, később kiderült, hogy a legkedvesebb gondolat volt. Mert só nélkül az étel és az élet is íztelen és unalmas. A só tehát fontos – de a mérték nagyon is számít!
Ezek azok a fánkok, amelyekkel bátran lehet tervezni, ha vendégek jönnek, vagy csak simán megsütni egy vasárnap délutánra – mert tudjuk, hogy a végeredmény rendben lesz.
Ez az a fogás, ami nem akar menő lenni, mégis simán az. Gyufaszálra vágott zöldségek, selymes tejszínes alap, egy kis mustáros határozottság, és már kanalazzuk is, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Klasszikus, ami pontosan tudja, miért szeretjük.
Pakson jártunk, ahol egy húszéves srác smashed burgerekkel mutatja meg, hogyan lehet a fine dining gondolkodást street foodba csomagolni. Bárányburger camembert-rel, tonkatsu inspirálta mangalica, bazsalikomos szósz egy klasszikus smashben – A Bíró Bisztró burgerezőben az egyszerűség mögött komoly tudatosság van.