Fidel Castro

A legvéresebb kezű diktátorok is kedvenc gyerekkori ételeik rabjai – interjú a Fidel Castro és Szaddám Huszein szakácsait felkutató Witold Szabłowskival
2022 október 4.   rtl.hu
Szaddám Huszein csípős szósszal viccelte meg barátait, Pol Pot pedig még akkor is pazar lakomát csapott, amikor népe éhezett. Fidel Castro szakácsának unokái már unják nagyapjuk sztorizgatását, de ha a konyhába lép, minden vacsoravendége úgy érezheti magát, mint anno a diktátor. Witold Szabłowski lengyel újságíró éveket töltött azzal, hogy megtalál
Szaddám főzni akart a katonáira, úgyhogy azt is meg kellett enniük, amit odaégetett
2022 szeptember 14.   Könyves Magazin
Mit evett Pol Pot, miközben kétmillió kambodzsai éhen halt? Idi Amin valóban fogyasztott emberhúst? És miért volt Fidel Castro egy bizonyos tehén megszállotja? Az Így etesd a diktátorod a többszörösen díjazott lengyel tényfeltáró újságíró ízekben gazdag, olvasmányos és halálosan komoly könyve, amely késhegyre menően mutatja be, milyen az élet a zsa
Kuba bírálja az Egyesült Államokat
2022 szeptember 8.   Magyar Hírlap
A Fidel Castro vezette forradalom és az amerikai állampolgárok és vállalatok tulajdonának államosítása után vezették be a gazdasági embargót.
Száz érdekesség Putyinról: egy hatalmas patkány leckéztette, Fidel Castro adott neki túlélési tanácsot, ő a legjobb orosz pasi
2022 június 3.   rtl.hu
Vlagyimir Putyin nem szeret nyílt lapokkal játszani, se a politikában, se a magánéletében. Összeszedtünk hát száz információt róla, ami talán segíthet megérteni, ki is ő valójában.
Előadásonként három nőt használunk fel – Fábry Sándor olyasmire vállalkozik, amire eddig nem
2022 április 28.   rtl.hu
Sztálin, Lenin, Yoko Ono, Madonna és Fidel Castro is megjelenik Fábry Sándor új előadásában, ami csordultig van meglepő részekkel. Szőke Andrást például a beharangozóban jól elagyabugyálják.
„Azt hittem, hogy ez lesz a vég” – Több mint 600-szor akarták megölni, végül maga mondott le: 14 éve távozott a hatalomból a kommunista diktátor
2022 február 19.   Blikk
Hívei istenítették és forradalmárnak tartották, a nyugati világ szemében mégis gyűlölt diktátor volt. Közel ötven évig biztos kézzel irányította Kubát, 14 évvel ezelőtt mégis legyengülve mondott le az államtanács elnöki posztjáról és adta át az ország irányítását testvérénék a világ harmadik leghosszabb ideig hatalmon lévő politikusa, Fidel Castro.
„Nem, nem morzsákat akarunk! Szabadságot akarunk!”
2021 július 16.   444.hu
A tüntetések ereje és országos kiterjedése meglepte a kubai kommunista diktatúra idős vezetőit. Az országban alig van internet, ami van, azt is cenzúrázzák, de a tiltakozóknak mégis sikerült néhány fontos információt elterjeszteni. Lehet, hogy a párt ezúttal nem oldja meg olyan könnyen a helyzetet, mint Fidel Castro idején.
Kubai kémek szivarfüstben
2020 február 20.   autopro
Hiába tűnik el a kommunizmus Kelet-Európából az emberek örömére az 1980-as évek legvégén, hiába omlik össze a Szovjetunió döbbenetesen rövid idő alatt, Kubában Fidel Castro és kommunista diktatúrája kitart.
Amputálni kellett a svéd férfi kezét, akit megharapott Fidel Castro krokodilja
2019 szeptember 13.   444.hu
A hüllő korábban Moszkvát is megjárta.
Kuba, a haza és a haladás
2019 január 21.   Grill Receptek
Hatvan éve, 1959 januárjában vonultak be a Fidel Castro vezette forradalmárok Havannába. Alighanem ez volt az első olyan forradalom, amely a televízió jóvoltából vált világeseménnyé
Fidel Castro unokája privátra rakta az Instagram-oldalát, miután a kommentelők szétszedték, amiért folyton utazgat
2019 január 6.   444.hu
Ilyen a megvalósult szocializmus 60 évvel a forradalom után.
Orbán Viktor: Európa a nemzetek Európája lesz vagy nem lesz
2018 november 8.   HírTV
Az olyan abszurditásokat, mint Fidel Castro és Karl Marx dicsérete, felejtsük el - fogalmazott Orbán Viktor
Fidel Castro szerepében sziporkázik Árpa Attila
2018 október 20.   Blikk
A Marczibányi Téri Művelődési Központ színpadán izgalmas darabban játszik együtt Árpa Attila és Fésűs Nelly!
Öngyilkos lett Fidel Castro elsőszülött fia
2018 február 2.   Alternatív Energia
Öngyilkos lett Fidel Castro legidősebb fia
2018 február 2.   Gondola
Öngyilkosságot követett el csütörtökön Fidel Castro Díaz-Balart, a kubai forradalom atyjának legidősebb fia, miután hónapokon át depresszióval kezelték - jelentette be a Cubadebate című állami hírportál
Öngyilkosság lett Fidel Castro fia
2018 február 2.   Infostart
Öngyilkosságot követett el Fidel Castro Díaz-Balart, a kubai forradalom atyjának legidősebb fia, miután hónapokon át depresszióval kezelték - jelentette be a Cubadebate című állami hírportál.
Öngyilkosságot követett el Fidel Castro legidősebb fia
2018 február 2.   USAracing
Öngyilkosságot követett el csütörtökön Fidel Castro Díaz-Balart, a kubai forradalom atyjának legidősebb fia, miután hónapokon át depresszióval kezelték – jelentette be a Cubadebate című állami hírportál.
Öngyilkosságot követett el Fidel Castro legidősebb fia
2018 február 2.   ATV
Öngyilkosságot követett el csütörtökön Fidel Castro Díaz-Balart, a kubai forradalom atyjának legidősebb fia, miután hónapokon át depresszióval kezelték - jelentette be a Cubadebate című állami hírportál.
Tudta? John Lennon indulatosan tagadta meg a Beatles-életművet
2017 december 18.   Blikk
A Playboy történetében a legendás férfiakkal készített korszakalkotó jelentőségű nagyinterjúk mindig központi szerepet játszottak. Többek között Salvador Dalí, Fidel Castro, Bill Gates és John Lennon nagyinterjúi kerültek be a most megjelent Legendás beszélgetések című bookazine-ba. Olyan beszélgetések ezek, ahol az alanyok kendőzetlen őszinteségge
Megáll az ész: mi történt Antonio Banderasszal?
2017 április 14.   Blikk
Idén januárban állt meg a szíve, de az ész is megáll, mennyire meg van öregedve! Burjánzó ősz szakállával, és megfáradt tekintetével Antonio Banderas (56) úgy néz ki, mintha a Fidel Castro (†90) végnapjairól szóló film címszerepére készülne, pedig csak a szülővárosában lazított a holland barátnőjével.

Közélet