Veres János

Veres: az IMF nem kérheti ugyanazt, mint négy éve
2012 szeptember 27.   ATV
Egészen más okokból kell most a Nemzetközi Valutaalaphoz fordulnunk, ezért nyilvánvaló, hogy az IMF sem közgazdaságilag, sem társadalompolitikailag nem kérheti ugyanazt Magyarországtól, mint a 2008-as válság idején – ezt Veres János volt pénzügyminiszter mondta az ATV Start című műsorában.
Veres: szakmai körökből nem kapott kritikát a 2008-as IMF-megállapodás
2012 szeptember 26.   Alternatív Energia
Szakmai körökből azóta sem kapott kritikát a 2008-as IMF-megállapodás, a kritikai megjegyzések politikai körökből érkeztek - fejtette ki Veres János MSZP-s képviselő, a 2008-as IMF/EU-hitelmegállapodás aláírásakor hivatalban lévő pénzügyminiszter szerdán egy bizottsági meghallgatáson.
Veres: indokolt volt a 2008-as IMF megállapodás
2012 szeptember 26.   Privátbankár
Szakmai körökből azóta sem kapott kritikát a 2008-as IMF-megállapodás, a kritikai megjegyzések a politikai körökből érkeztek - mondta Veres János szocialista képviselő, a 2008-as IMF-EU hitelmegállapodás aláírásakor hivatalban lévő pénzügyminiszter szerdán a parlament gazdasági bizottsági ülésén.
Reagálás a Fidesz szóvivőjének nyomatékos kérésére
2012 szeptember 21.   Alternatív Energia
A Magyar Szocialista Párt a Fidesz szóvivőjének azon kérésére, hogy Mesterházy Attila és Veres János a parlament gazdasági bizottságában adjanak tájékoztatást a Nemzetközi Valutaalappal 2008-ban kötött megállapodásról és az azután hozott intézkedésekről, a következőket tudja mondani.
A Fidesz Verestől és Mesterházytól vár tájékoztatást
2012 szeptember 21.   Infostart
A Fidesz nyomatékosan kéri Mesterházy Attilát, az MSZP elnök-frakcióvezetőjét és párttársát, Veres János volt pénzügyminisztert, hogy a parlament gazdasági bizottságának hétfői ülésén adjanak tájékoztatást a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) 2008-ban kötött megállapodásról - közölte Selmeczi Gabriella.
Veres: az IMF megerősítette, nincs olyan lista, amiről Orbán beszélt
2012 szeptember 12.   ATV
Az IMF-delegáció egyik tagja megerősítette Veres Jánosnak, hogy nincs semmilyen olyan lista, amelyről Orbán Viktor beszélt. A volt pénzügyminiszter az ATV Egyenes Beszéd című műsorában elmondta: az az elvárás, hogy hiteles gazdaságpolitikai programot tegyen le a hitelért folyamodó ország, konkrét intézkedéseket az IMF nem vár el.
Veres a Sukoró-ügyről: ezért felelniük kell
2012 július 20.   ATV
Elégtételt követel Veres János. A korábbi szocialista pénzügyminiszter erről az ATV Híradójának nyilatkozott.
Malév-bizottság: Veres Jánost is meghallgatták
2012 július 11.   ATV
Veres Jánost is meghallgatta a Malév privatizációját vizsgáló országgyűlési bizottság szerdán. A volt pénzügyminiszter hangsúlyozta, hogy az AirBridge azért nyerte meg a légitársaság privatizációs pályázatát, mivel egyedül ez a cég tett bankgaranciát ajánlata mögé.
Elővezetik a Hír Tv riporterét
2012 június 16.   Alternatív Energia
Rendőrök fogják elővezetni Kisberk Szabolcsot, a kormánypárti Hír Tv riporterét annak a büntetőügynek a tárgyalásra, amelyet Tóth Viktor, Veres János volt pénzügyminiszter korábbi kampányfőnöke kezdeményezett az őt választási csalás gyanújába keverő újságíró ellen.
Veres János boldog szerelmével
2012 április 30.   Blikk
Budapest - Ez már nem csak munkakapcsolat? A Blikk lefotózta Veres János (55) szocialista honatyát, volt pénzügyminisztert és Dobolyi Alexandra (40) volt MSZP-s európai parlamenti képviselőt, akik a jelek szerint igencsak bizalmas kapcsolatot ápolnak.
Veres János visszautasítja a Budapest Airport kapcsán őt ért vádakat
2012 február 8.   ProfitLine
Veres János közlése szerint amíg ő volt a pénzügyi tárca vezetője, a Malév nem ment csődbe, a cég működőképességét, ha nehezen is, de az Európai Unió elvárásaival összhangban, sokféle intézkedéssel fenntartották.
Veres János visszautasítja Budai Gyula vádjait
2012 február 8.   ATV
Veres János közlése szerint amíg ő volt a pénzügyi tárca vezetője, a Malév nem ment csődbe, a cég működőképességét, ha nehezen is, de az Európai Unió elvárásaival összhangban, sokféle intézkedéssel fenntartották.
Budai: újabb csontváz hullott ki a szekrényből
2012 január 27.   ATV
Csapdahelyzetbe sodorta a Malévot a Gyurcsány- és a Bajnai-kormány az elszámoltatási kormánybiztos szerint. Budai Gyula csütörtöki sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: a légitársaság 2007-es privatizációjával, majd 2010-es visszaállamosításával a vállalat mára működőképességének határára ért. Veres János szerint hamisak a vádak. Oszkó Péter szerint nem igaz, hogy nem lehetne eladni a Malévet.…
Sukoró-ügy: tanúként hallgatták meg Veres Jánost
2012 január 9.   ATV
Tanúként hallgatta meg Sukoró-ügyben Veres János szocialista országgyűlési képviselőt a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) hétfőn - tudatta az ügyészség az MTI érdeklődésére.
Tanúként hallgatták meg Veres Jánost
2012 január 9.   Infostart
Veres János volt pénzügyminiszter tanúként való meghallgatáson vett részt a Központi Nyomozó Főügyészségen az úgynevezett Sukoró-ügyben.
MSZP: a költségvetési előirányzatok hazugak
2011 december 15.   ProfitLine
Veres János volt pénzügyminiszter szerint a Matolcsy György által csütörtökön bejelentette költségvetési kiigazítás mellett is a 2012-es költségvetés az elfogadása pillanatában meg fog bukni - mondta az MSZP-s képviselő csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva.
MSZP: a költségvetési előirányzatok hazugak
2011 december 15.   Alternatív Energia
Veres János volt pénzügyminiszter szerint a Matolcsy György által csütörtökön bejelentette költségvetési kiigazítás mellett is a 2012-es költségvetés az elfogadása pillanatában meg fog bukni - mondta az MSZP-s képviselő csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva.
MSZP: az MNB-törvény aggályos és árt az országnak
2011 december 15.   Alternatív Energia
Az MSZP szerint a kormány által beterjesztett új MNB-törvény súlyosan veszélyezteti a Magyar Nemzeti Bank (MNB) függetlenségét és kifejezetten nehezíti a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval hamarosan kezdődő tárgyalásokat - jelentette ki Veres János.
Programot készít a hátrányos helyzetű kelet-magyarországi térségek felzárkóztatására az MSZP
2011 október 25.   Alternatív Energia
A szocialista párt megyei elnökei programot készítenek a hátrányos helyzetű kelet-magyarországi térségek felzárkóztatása érdekében - tudatta Gúr Nándor, Sós Tamás és Veres János kedden sajtótájékoztatón.
Veres tagad, szerinte megvalósultak a fejlesztések
2011 október 21.   HírTV
Tagadja Veres János, hogy kár érte az államot a Budapest Airport privatizációja miatt. A Gyurcsány-kormány volt pénzügyminisztere szerint az elszámoltatási kormánybiztos erre vonatkozó állítása alaptalan, mert a vevő végrehajtotta a vállalt fejlesztéseket.

Közélet