A Down Egyesület által életre hívott "Mindenkinek becsengettek!" elnevezésű oktatási és nevelési program záróeseménye ez a látványos megmozdulás. A szombat délután fél kettőkor kezdődő rendezvény háziasszonya Zséda lesz, a nap folyamán pedig Erdei Zsolt "Madár" bokszedzéseket is tart a gyerekeknek.
A főváros és az új kormány viszonyáról, a tervezett fejlesztésekről, valamint a BKV-ról is tárgyalna Orbán Viktorral a főpolgármester. Demszky Gábor lapunknak arról is beszélt: nincs Fidesz-fóbiája, szerinte a párt érdekelt Budapest sikerében.
A gyilkosság áldozatául esett Fodor Krisztina korábbi magyar bajnok profi golfozó férjét szombaton a tököli rabkórházba szállították - értesült az InfoRádió. A rendőrség a férjet gyanúsítja azzal, hogy súlyosan bántalmazta feleségét, aki belehalt sérüléseibe.
Május 29-én tartják az MDF országos gyűlését, amelynek egyik legfontosabb napirendi pontja a párt alapszabályának módosítása lesz - tájékoztatta Makay Zsolt az országos választmány döntéséről szombaton az MTI-t.
Csökkentené a pedagógusok óraszámát a Pedegógusok Demokratikus Szakszervezete, ezért azonnali tárgyalásokat kezdeményez a kormánnyal. Ezt Kerpen Gábor, a PDSZ elnöke jelentette be, miután a TÁRKI -Tudok Zrt. kutatása kimutatta, hogy a tanárok öt munkanap alatt 45 órát dolgoznak, heti munkaidejük pedig 51 óra. Az egy hónapig tartó felmérésben több mint háromezer pedagógus vett részt önkéntesen -…
Hajléktalanok is gyűjtötték a szemetet szombaton Debrecenben: összesen több mint száz köbméter szemetet szedtek össze a Debrecen környéki erdők takarításában résztvevők - közölte Vereb István, a Nyírerdő Nyírségi Erdészeti Zrt. kommunikációs munkatársa az MTI-vel.
Stohl András nem vállalja az RTL Klubon ősszel induló X-Faktor műsorvezetését. Ezt a csatorna közölte a médiacsoport sajtókommunikációját szolgáló honlapon szombaton.
A Duna Televízió gondolkozik azon, hogy "az élet dramaturgiája hogyan fogja a Tűzvonalban című sorozat dramaturgiáját befolyásolni" - közölte a csatorna sajtófőnöke Stohl András autóbalesetével kapcsolatban szombaton az MTI megkeresésére.
Rettenetesen sajnálom, ami történt, és nagyon szégyellem magam - mondta Stohl András, a hajnalban Fót közelében közúti balesetet okozó színész-műsorvezető szombaton késő délután az MTI telefonos megkeresésére.
Ted Binge 18 évesen kóstolta meg először a whiskyt, azóta minden nap iszik legalább egy pohárkával. A hamarosan a 100. születésnapját ünneplő brit férfi szerint a whisky a hosszú élet titka.
Otthonából állította elő a rendőrség szombaton Stohl Andrást, mert hajnalban közlekedési balesetet okozott Budapest és Fót között. A dunakeszi kapitányság a meghallgatása után hazaengedte a színész-műsorvezetőt. Stohl, aki a szemtanúk szerint a baleset idején láthatóan ittas volt, a történtek után nem vállalja az X-Faktor című műsor vezetését. A színész az MTI-nek azt mondta: rettenetesen sajnálja…
Nem tartozik majd a külügyi tárcához a nemzetpolitika az új kormányzati szerkezetben. Az MSZP frakcióvezetője szerint a szocialista párt képes lesz a megújulásra. Súlyos közlekedési balesetet okozott Stohl András
Horváth Csaba kijelentése tudta csak elterelni az alakuló kormányról a figyelmet, az ő javaslata viszont nem aratott osztatlan sikert. A Fidesz komolytalannak, a VEKE felelőtlennek és demagógnak nevezte az ötletet. Az ingyenes BKV-ról Pintér Sándor szavai is terelték a figyelmet, a leendő belügyminiszter ugyanis közölte: Gergényi Péter nem követett el hibát 2006-ban.
Kevesebb cég készül csoportos létszámleépítésre - derül ki az Állami Foglalkoztatási Szolgálat legfrissebb adataiból. Az idén az első négy hónapban 87 vállalkozás jelentett be összesen mintegy 4300 munkavállalót érintő csoportos létszámleépítésre vonatkozó tervet a munkaügyi kirendeltségeknél, miközben az előző év azonos időszakában ennél jóval több, 257 bejelentés volt, amely csaknem 20 ezer…
Az eredeti határidőhöz képest több hónapos csúszással, de vasárnap hajnaltól újra járnak a villamosok Szeged legforgalmasabb, 1-es számú villamosvonalán.
Lezárták a forgalom elöl a 26-os számú főutat Sajókazával összekötő utat vasárnap, és nem közlekedik Muhi és Köröm között a komp a Sajón levonuló árhullám miatt - közölte a közútkezelő társaság Borsod megyei ügyelete.
Az eredeti határidőhöz képest több hónapos csúszással, de vasárnap hajnaltól újra járnak a villamosok Szeged legforgalmasabb, 1-es számú villamosvonalán.
Kedden folytatódnak az egyeztetések az új Országgyűlés működéséről a parlamenti pártok között. A legutóbbi megbeszélésen a Fidesz azt javasolta, hogy az ellenzék a 19 bizottságban 6 elnöki és 15-16 alelnöki posztot töltsön be. Az MSZP, a Jobbik és az LMP még nem tudott megállapodni az egymás között felosztható tisztségek arányáról.
Vannak még felfedezetlen barlangok Magyarországon - mondta az InfoRádiónak a Magyar Karszt- és Barlangkutató Társulat elnöke a szervezett magyar barlangkutatás századik évfordulója alkalmából rendezett háromnapos budapesti konferencia szünetében.
Elfogták a hetedik szökött afgán őrizetest, aki kilenc honfitársával együtt szombaton tört ki a határrendészet nyírbátori közösségi szállásáról - közölte Fülöp Gergely, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője vasárnap.
Katasztrófa sújtotta területté nyilváníttatná a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Komlóskát a település polgármestere. Köteles László az InfoRádiónak azt mondta: a csütörtöki viharok százmilliós nagyságrendű kárt okoztak a faluban.