Nemzeti egységkormány megteremtését helyezte kilátásba szerdán a Maldív-szigetek új elnöke, miután elődje lemondott a hatalomról, aki azt hangoztatja, hogy kényszer hatására cselekedett, és lemondásra sürgeti utódját.
Gyengébb országkockázati csoportba sorolta át a szlovén bankrendszert szerdán a Standard & Poor's, egyebek mellett a magasnak ítélt rendszerszintű finanszírozási kockázatokra hivatkozva.
A következő évtized során globális tartalékvalutává válik a kínai jüan, amely a dollár vezető nemzetközi szerepét nem veszi ugyan át, ám erőteljesen meggyengíti azt - vélik az washingtoni székhelyű Brookings Intézet kutatói legújabb jelentésükben.
Több száz járatot voltak kénytelenek törölni szerdán is a légitársaságok a francia repülőtereken a légi közlekedésben dolgozók harmadik napja tartó sztrájkja miatt. Az utasok előzetes értesítése miatt ugyanakkor nem alakult ki káosz a terminálokon.
Mihai Razvan Ungureanu kijelölt román miniszterelnök szerdán ismertette javasolt kormányának összetételét, amelyben a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) korábbi miniszterei is szerepelnek.
A Die Welt című konzervatív német lap a magyarországi politikai helyzetről, míg a Handelsblatt az üzleti hangulat alakulásáról közölt összeállítást. A Neue Zürcher Zeitung című svájci lap és a pozsonyi Pravda Orbán Viktor országértékelőjéről számolt be, a Financial Times és a lengyel rádió honlapján megjelent írás szerzője az IMF/EU-programmal foglalkozik.
Die Welt című konzervatív német lap szerdán a magyarországi politikai helyzetről, míg a Handelsblatt az üzleti hangulat alakulásáról közölt összeállítást, a Neue Zürcher Zeitung című svájci lap és a pozsonyi Pravda Orbán Viktor országértékelőjéről számolt be, a Financial Times és a lengyel rádió honlapján megjelent írás szerzője az IMF/EU-programmal foglalkozik.
Bár az Etiópiában elfogott terroristák tagjai az al-Kaida terrorszervezetnek, e bűnözők nem hozhatók összefüggésbe azzal a támadással, amelyben magyar kutatókat is megöltek - közölte a Terrorelhárítási Központ (TEK) szerdán
Az Emberi Méltóság Tanácsához fordult annak a csaknem százéves szlovákiai nőnek a családja, akitől elvették a szlovák állampolgárságát, mert felvette a magyart.
Százezer homokzsákkal segíti Magyarország Bulgáriát az árvízi védekezésben, a szállítmányt szerdán indították útnak - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF). Bulgária délkeleti részén az elmúlt napokban erősen csapadékos időjárás alakult ki.
A görög kormánnyal folyó tárgyalások egyedüli célja az időhúzás: Athén sorsa megpecsételődött, miközben eurómilliárdok folytak el a semmibe - állapította meg a Die Welt.
Közvetlen államfőválasztást vezetnek be Csehországban, s Václav Klaus utódját 2013 elején a parlament két háza helyett már az ország lakossága fogja megválasztani.
Brutális akciót indított a lázadások fellegvára, Homsz ellen a szíriai kormányhadsereg. Beszámolók szerint a kormányerők nemcsak a fegyveres lázadókat lövik, hanem ártatlan, fegyvertelen családokat is. Ellenzéki források szerint a gyermekekre is tüzelnek.
Az Arab Liga újabb megfigyelő missziót akar küldeni Szíriába, de az ENSZ-szel közösen, nagyobb létszámban, jobb felszereléssel és más feltételekkel, mint ahogy az első, decemberi-januári küldöttség végezte a feladatát - közölte a pánarab szervezet főtitkára a világszervezet főtitkárával, Ban Ki Munnal.
Zavart keltett Franciaországban a vasárnapi bulvárlap, a Journal du Dimanche legutóbbi száma. Az április végén esedékes elnökválasztás első fordulójáról közölt közvélemény kutatást, de csak két névvel: Nicolas Sarkozy-ével és François Hollande-éval. A szélsőjobboldali Marine Le Pen kimaradt a becslésből.
Mihai Razvan Ungureanu román miniszterelnökjelölt tegnap bemutatta minisztereit, a még mindig Boc vezette kormánypárt, a PDL pedig jelezte: megvan az elfogadáshoz szükséges parlamenti többség.
A görög kormánykoalíció pártvezetői a szerda éjszakába nyúló tanácskozásukon minden megszorító elemben megállapodtak, kivéve a nyugdíjkifizetésekét, amelynek 300 millió eurót kell kitennie.
Az Egyesült Államok fel akarja gyorsítani a tálibokkal folytatott "kényes" tárgyalásokat, hogy a májusi NATO-csúcson már "komoly béketárgyalásokról" tudjon beszámolni - közölte szerdán névtelenül nyilatkozó amerikai tisztségviselőkre hivatkozva a Reuters hírügynökség.
Megkapta a végső törvényhozási jóváhagyást Washington szövetségi államban az azonos neműek házasságkötését engedélyező törvény, így ez az állam lehet a hetedik az Egyesült Államokban, amely megengedi a melegek frigyét.
A szlovákiai választási kampányban a roma-kérdés is hangsúlyos szerepet kap. A Ján Slota vezette Szlovák Nemzeti Párt hirdetésein rasszista, nacionalista jellegű üzenetek jelentek meg, de nem hiányoznak a magyarellenes feliratok sem.
Pilóta nélküli amerikai repülőgép támadásában meghalt Badar Manszúr, az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet pakisztáni hadműveleti főnöke csütörtökön az ország északnyugati részén.
Két évtizedes társadalmi-politikai viták és négy konkrét sikertelen kísérlet után a cseh parlament a héten úgy döntött, hogy módosítja az ország alkotmányát, s ezentúl nem a parlament két háza, hanem közvetlenül a lakosság fogja megválasztani a köztársasági elnököt.
A várt csökkenés helyett 2 százalékkal emelkedtek a globális élelmiszerárak januárban az előző hónaphoz képest az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezetének csütörtökön publikált adatai szerint.
A japán légtér szélén hajtott végre repüléseket szerdán az orosz légierő öt gépe, köztük első ízben egy nagy hatósugarú rádiólokátorral felszerelt gép - közölte a japán védelmi tárca.
Magas szintű egészségügyi szolgáltatások és vonzó idegenforgalmi látványosságok együttes kínálatával kívánja a jövőben Csehországba csábítani a turistákat a Czech Tourism állami ügynökség.
Bizalmat szavazott az olasz parlament a válságos börtönhelyzet kezelését szolgáló törvénynek, amelynek értelmében a nem súlyos bűncselekményekért elítéltek a büntetésük utolsó másfél évét házi őrizetben tölthetik le.
Az Európai Unió arra fogja kérni Indiát, segítse meggyőzni Iránt nukleáris programjának feladásáról és a tárgyalóasztalhoz való visszatérésről - közölte egy csütörtökön közzétett lapinterjúban Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung című német lap, valamint a Der Standard című osztrák napilap csütörtökön Orbán Viktor országértékelő beszédével összefüggésben közölt cikket, míg a londoni Financial Times az egyházügyi törvényről, a brüsszeli European Voice és a francia Les Échos pedig az EU kötelezettségszegési eljárásaival kapcsolatban jelentetett meg írást.
Nem sérültek meg rendőrök vagy kórházi dolgozók a SOTE I. számú, Baross utcai szülészeti klinikáján múlt éjszaka történt verekedés során. Ezt a Budapesti Rendőr-főkapitányság közölte csütörtökön, cáfolva az ezzel ellentétes tartalmú sajtóhíreket. A verekedés egy tartozás miatt robbant ki két család között.
Elutasította az amerikai San Diego bírósága állatvédőknek azt a keresetét, amelyben az emberekével azonos alkotmányos védelmet követeltek kardszárnyú delfinek számára.
A magyarországi jogalkotási folyamattal kapcsolatos állásfoglalásról való szavazás is szerepel az Európai Parlament jövő heti strasbourgi plenáris ülésének napirendjén - döntött csütörtökön az EP házbizottsága.
A magyarországi jogalkotási folyamattal kapcsolatos állásfoglalásról való szavazás is szerepel az Európai Parlament (EP) jövő heti strasbourgi plenáris ülésének napirendjén - döntött csütörtökön az EP házbizottsága.
Nem bővült a demokrácia, és nem javult a kisebbségek helyzete sem Szlovákiában a 2011-es év második felében - derül ki a Közéleti Kérdések Intézetének (IVO) csütörtökön nyilvánosságra hozott aktuális jelentéséből.
Orosz vezetőként összes erejét kimerítette már Vlagyimir Putyin, és az arra való képtelensége, hogy változtasson a Kreml politikai rendszerén, csak újabb kormányellenes tömegtüntetések kiváltó oka lesz - vélekedett csütörtökön Mihail Gorbacsov.
A görög pártoknak sikerült megállapodniuk az utolsó pillanatban az újabb megszorító csomag részleteiről, szabaddá téve ezzel az utat ahhoz, hogy az ország nemzetközi hitelezői elfogadhassák az újabb 130 milliárd eurós görög mentőcsomagot.
Fejenként több mint kétmillió dollár kártérítést kér a túlélők számára a január 13-án zátonyra futott Costa Concordia utasait képviselő amerikai ügyvéd, aki csütörtökön Rómában tartott sajtótájékoztatót.
Magyarországon demokrácia van , működik a fékek és ellensúlyok rendszere - mondta Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes a magyarországi helyzetről és az új magyar alkotmányhoz kapcsolódó sarkalatos törvényekről rendezett európai parlamenti közmeghallgatáson. A közigazgatási és igazságügyi miniszter az Európai Parlament polgári szabadságjogokkal, igazságügyi és belügyi kérdésekkel foglalkozó…
A szíriai belső konfliktus kezdete óta csütörtökön először vetettek be harci helikoptereket a kormányerők Homsz városban az ellenzéki erők ellen - jelentette az al-Dzsazíra arab hírtelevízió.