Az MSZP továbbra is úgy gondolja, hogy nyugdíjkatasztrófához vezetne a Fidesz által javasolt svéd nyugdíjmodell; a kormánypárt sajnálja, hogy az MDF is jó kezdeményeznek tartja a modell bevezetését.
Van olyan taxitársaság, ahová tízszer több hívás futott be a BKV-sztrájk miatt, mint egy átlagos napon. Az InfoRádió az összes nagyobb budapesti személyfuvarozó cég diszpécserét felhívta.
Valószínűleg kivétel nélkül minden fővárosi autós azt szeretné, ha a BKV-sztrájk idején az üres buszsávokat is használhatná. Ideiglenesen ezt a közút tulajdonosa vagy kezelője, állandó szabályként pedig a KRESZ módosítására jogosult kormány engedélyezhetné - mondta az InfoRádió által megkérdezett szakértő. Pausz Ferenc, a közlekedésbiztonsággal foglalkozó GRSP Egyesület ügyvezető igazgatója…
Ahogy pénteken, úgy kedden is határozatképtelen volt az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának a benzintender ügyében összehívott ülése, mivel azon csak a fideszes képviselők jelentek meg.
Százmillió forintos bölcsődefejlesztési lehetőségtől esik el Terézváros, mert a kerület vezetése - korábbi ígérete ellenére - nem adott be pályázatot a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséghez - mondta Wertán Zsolt Zoltán fővárosi kereszténydemokrata képviselő kedden.
Nem sikerült megállapodnia a határozatlan idejű sztrájkot tartó szakszervezetek vezetőinek és a BKV menedzsmentjének a kollektív szerződésről a keddi megbeszélésen sem, az érdekképviseletek folytatják a sztrájkot - mondta Nemes Gábor, a sztrájkbizottság szóvivője.
Győr-Moson-Sopron megyében tűzoltók szabadították ki az utasokat egy felborult vonatból. A Mávinform közölte: a baleset Bősárkány és Jánossomorja között történt.
Fegyelmi vizsgálatot kezdeményez a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a miskolci paneltűz elsőfokú vizsgálata során elkövetett szakmai hibák miatt.
Budapesten robbanásveszély miatt lezárták a XIX. kerületi Ady Endre út egy részét. A Fővárosi Tűzoltóság szóvivője elmondta: egy hegesztéshez használt dissous gázt tartalmazó palack szivárog.
Cáfolja és alaptalan vádaskodásnak tartja a Malév, a sztrájkot hirdető szakszervezet állításait arról, hogy a munkáltató szabálytalanul helyettesítené a sztrájkoló munkavállalókat.
A háttérben tovább folynak azok az egyeztetések az MDF és az SZDSZ között, amelyek eredményeként több, a liberálisok által delegált jelölt is felkerülhet a Magyar Demokrata Fórum országgyűlési választási listáira - erősítették meg az MTI-nek szabad demokrata és MDF-es források kedden.
A háttérben tovább folynak azok az egyeztetések az MDF és az SZDSZ között, amelyek eredményeként több, a liberálisok által delegált jelölt is felkerülhet a Magyar Demokrata Fórum országgyűlési választási listáira - erősítették meg szabad demokrata és MDF-es források.
Nem sikerült megállapodnia a határozatlan idejű sztrájkot tartó szakszervezetek vezetőinek és a BKV menedzsmentjének a kollektív szerződésről a keddi megbeszélésen sem, az érdekképviseletek folytatják a sztrájkot - mondta Nemes Gábor, a sztrájkbizottság szóvivője.
Ötre nőtt a Horváth Éva foglalkoztatásával kapcsolatos nyomozás gyanúsítottjainak száma - derült ki a rendőrség közléséből, miután kedden kihallgattak egy volt főosztályvezetőt és egy BKV-s munkatársat bűnsegédként elkövetett hűtlen kezelés miatt. A közeljövőben a végkielégítések miatt újabb gyanúsítások várhatók.
Alaptalannak nevezte Nyírbogát és Nyírmihálydi polgármestere azokat az állításokat, hogy részletekben, vagy az elmaradt kommunális díjak levonása után fizetik ki hónapok óta a szociális segélyeket. A két Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei település vezetője a nyírkátai segélyüggyel összefüggő híresztelésre reagálva azt mondta: minden érintett időben megkapta a különböző támogatásokat 2009-ben.
Az államfő a kulturális nemzet fogalmának elfogadtatását hangsúlyozta mint eddigi külpolitikai tevékenységének legfontosabb feladatát a Magyarországra akkreditált diplomáciai vezetők előtt tartott beszédében.
Magyarország továbbra is a stabil demokráciák közé tartozik, tavaly is a legjobb értékelést kapta a politikai, valamint a polgári jogok tiszteletben tartása terén a Freedom House értékelésében - az amerikai szervezet kedden tette közzé világjelentését.
A Volán Szakszervezetek Együttműködési Fóruma azt javasolta a munkáltató Volán-társaságokat képviselő Közúti Közlekedési Vállalkozások Szövetségének (KKVSZ), hogy vonjanak be munkaügyi közvetítőt a 2010. évi alágazati bértárgyalásokba - mondta Varga István, a Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ) alelnöke, a fórum ügyvivője.
Ismét határozatképtelen volt az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának a kormányzati benzintender ügyében összehívott rendkívüli ülése. A testület szocialista, MDF-es és SZDSZ-es tagjai nem voltak jelen, csak a fideszes képviselők mentek el. Az ülés pénteken is határozatképtelenség miatt maradt el.
Ötre nőtt a Horváth Éva foglalkoztatásával kapcsolatos nyomozás gyanúsítottjainak száma - derült ki a rendőrség közléséből, miután kedden kihallgattak egy volt főosztályvezetőt és egy BKV-s munkatársat bűnsegédként elkövetett hűtlen kezelés miatt. A közeljövőben a végkielégítések miatt újabb gyanúsítások várhatók.
Kedd reggel óta saját kisbuszaival segíti Budafok-Tétény önkormányzata a BKV-sztrájk miatt kialakult helyzetben a busz- és villamosmegállókban várakozó utasokat - közölte a XXII. kerület polgármesteri kabinetje kedden.
Államvizsgatétel lett a BKV botránysorozata a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolán - tudta meg az InfoRádió az intézmény szakvezetőjétől. Perlaky-Papp József elmondta: a posztgraduális pr-képzés hallgatóinak a BKV pr-vezetőjének a helyébe kell képzelniük magukat a záróvizsgán.
Országszerte javul az árvízhelyzet, ha nem lesz újabb jelentős mennyiségű csapadék, 1-1,5 hét múlva megszüntethető a készültség. Ezzel párhuzamosan azonban nő a belvízzel borított területek nagysága.
A MÁV-Start Zrt. és a Volánbusz is segítséget nyújt a BKV-nak abban, hogy az utasok a sztrájk ideje alatt is elérjék utazási céljukat - közölte a BKV kedd délután.
A Malév forgalmában csak kisebb késéseket okoz a Légiközlekedési Egyesült Szakszervezet (LESZ) által hétfőn este elindított határozatlan idejű munkabeszüntetés, amely továbbra is tart.
Orbán Viktor a Fidesz-KDNP-frakciószövetség képviselőjelöltjeinek tartott "buzdítást" hétfőn - tudta meg az MTI kedden. A pártelnök-miniszterelnök-jelölt utoljára találkozott a választás előtt a jelöltekkel.
Tovább csúszik az M1-es és M7-es autópályát a Lágymányosi híddal összekötő, XI. kerületi Andor utca bővítése egy közbeszerzési eljárás eredménytelensége miatt.
A Freedom House világjelentése szerint Magyarország továbbra is a stabil demokráciák közé tartozik. A részletes országjelentést várhatóan csak tavasszal teszi közzé a washingtoni központú kutatóintézet